Yılmaz Vural: Kontrat Feshedilmedi, 'Gel' Desinler…
Anasayfa » SPOR » Yılmaz Vural: Kontrat Feshedilmedi, ‘Gel’ Desinler…

Yılmaz Vural: Kontrat Feshedilmedi, ‘Gel’ Desinler…

Gençlerbirliği macerası 5 gün süren Yılmaz Vural, sabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısının ardından şaşırtan açıklamalarına devam etti. Ntvspor, canlı yayınına katılan Vural, “Sözleşmem hala feshedilmedi. İlhan abi ‘Gel’ desin, giderim ama orada oyuncu bırakmam” açıklamasında bulundu.

Yılmaz Vural, düzenlediği basın toplantısının ardından Ntvspor’un canlı yayınına katıldı ve zehir zemberek açıklamalarına devam etti.

“Kontrat hala feshedilmedi. ‘Gel deseler’…”

İlhan Cavcav’ın kendisine “3 gün çalıştın para mı alacaksın?” dediğini ifade eden Vural, “Ben de ona ‘Senin bana verdiğin zarar maddiyatla ölçülemez. Sözleşmede ne yazıyorsa ben onu alırım’ dedim. Zaten sözleşmeyi de hala feshetmedi. Ben profesyonelim İlhan abi ‘Gel’ derse, giderim ama orada oyuncu bırakmam” açıklamasında bulundu.

***

Gençlerbirliği’yle sadece bir maça çıkan Yılmaz Vural, dünya basınının da geniş yer ayırdığı konuyla ilgli bir basın toplantısı düzenledi.

Vural’ın açıklamaları şu şekilde:

“İlhan Cavcav’ın teklifini beklemiyordum”

İlhan Cavcav beni aradı ve yorgun bir sesle ‘Yılmaz sana ihtiyacımız var. Eskişehir maçı bizim için çok önemli. Ekibini de al ve gel’ dedi. Ben bu teklife şaşırdım. Hiç beklemiyordum. Çarşamba kulüple anlaşma sağlayamadık sonra İlhan Bey’in fabrikasına gittik ve anlaşma sağladık. Takımın başına 2-3 saatlik uykuyla müthiş bir tempoda çalışarak geçtik. Eskişehir maçına motivasyon sağlamak istedik…

“Eskişehir maçından sonra oyuncularıma teşekkür ettim”

İlk günlerde sıksık toplantılar yaptık. Görüntülü analizler yaparak maça hazırlandık. Kaybettik ama soyunma odasında oyuncuları tebrik ettim. Çünkü topla oynamada yüzde 79’a 21 öndeydik. İstatistiksel anlamda çok üstündük rakipten… Atılan bir topta rakibin çok güzel bir golü geldi. Bireysel bir gol yedik. Ama oyuncularımdan ne kadar memnun kaldığımı söyledim onlara…

“4 günlük adamın raporu işe yaramaz başkan’ dedim”

Daha sonra kampın tarihini verdim oyuncularıma… ‘İyi tatiller, görüşürüz’ dedik ve ayrıldık. İlhan başkanla da konuştuk. Primleri konuştuk. Az da olsa artırma kararı aldık. Ben de dedim ki, ‘Transferleri konuşalım’. Başkan da bana ‘Allah aşkına rapor ver’ dedi. Ben de ona ‘Başkan 4 günlük adamın raporu işe yaramaz’ dedim.

“İlhan Cavcav, Allah kahretsin, hepsini bu menajer getirdi’ dedi”

İlhan abi ‘İsveç’ten Hasan Çetinkaya diye bir menajer var. Allah kahretsin. Hep o getirdi bu oyuncuları’ dedi. Ben de ’13 oyuncudan verim alamayız’ dedim. ‘Bunların çoğu genç, gitsinler, Hacettepe’de oynasınlar. Zaten 3 senelik sözleşmeleri var, göndremezsin’.

“Cinnet geçirdim”

Daha sonra sabah kulübe giderken, Süha bey aradı, ‘Yılmaz abi, İlhan beyle yanyanayız. Oyuncular seni istemiyormuş’. Ben de cevap verdim, ‘İlhan abi eskiden sen yollardın. Şimdi oyuncular hocaları yolluyorlar.’… O da bana, ‘Sen 13 oyuncu istemişsin… Emrah bey (Atasoy) öyle söylüyor…’ dedi. Ben de ‘Bu bir rapor değildi’ dedim. Çok sinirlendim, adeta cinnet geçirdim. Burada söyleyemeyeceğim sözler söyledim. İşte takım içindeki Emrah denen arkadaşla bunlar kendi aralarında bir şey mi konuşmuşlar ne yapmışlar bilmiyorum.

“Türk antrenörleri sürünün ya”

Antrenörler Derneği Başkanı, “Sen ne yaptın ya?” dedi. Bu adama bir yemekle oy veriyorlar. Türk antrenörleri, sürünün ya!

“Ahmet Çalık bana ‘Defansif oynat’ dedi”

Daha sonra Ahmet Çalık’la konuştum. Bana ‘Hoca biz zaten küme düşecek takımız. Sen bizi çok ofansif oynatıyorsun. Defasif oynamamız lazım. Yabancılar daha çok izin istemiş vermemişsin. Çok toplantı yapıyormuşsun.’ dedi. Ben de ona ‘Yahu sen 21 yaşında oyuncusun milli takıma yükselmişsin. Bana işimi mi öğreteceksin?’ dedim. ‘Senin vereceğin taktik anlayışla mı ben takımı oynatacağım. Sen toplantıdan sıkılıyorsun, insanlar bütün gün çalışıyor 1300 TL maaş alıyor’ dedim. Daha sonra panik halinde beni yeniden aradı, Fatih hocanın beni aradığını duymuş…

“Fatih Terim, Rıdvan Dilmen aradı…”

Fatih hoca sağolasın beni 3-4 kere aradı. Samet Aybaba, Ümit Kayıhan, Rıdvan Dilmen… Hepsi aradı… Ama gönül ister ki, beni şahsen aramayın… Oyuncuya kurulu düzeni olan bir sistemde bozuk yönetici ve bozuk oyuncu ortaya çıkıyor. Rezil bir ypılanma var.

“Bu nasıl bir rezilliktir!”

PTT 1. Lig’de 17. hafta itibariyle 38’den fazla hoca değişti. Bu nasıl bir rezilliktir. Gençlerbirliği’nde 5. hoca geliyor. Bu nedir! Futbolcular için Bosman kuralı var. Türk futbolunda da Yılmaz Vural kuralı çıkmalı. Kulüpler 2’den fazla hocayla çalışmamalı…

“Siyasetçi telefonla hoca atıyor, olmaz!”

3-4 oyuncu sizden memnun değilse, İlhan Cavcav gibi bir başkan bile sizi yollamak durumunda kalıyor.  Siyasetçilere de kızıyorum. Telefon ediyorlar, ‘Bu bizim çocuk, alın’ diyorlar. E o zaman antrenörlük mesleği ne olacak. Olmaz arkadaşlar.

“Burası karın doyurma yeri mi?”

Allah aşkına bitirelim artık bu işler. Kardeşim ben antrenör olarak, donanımım yoksa iş bulmayayım. Eliminasyon olacak. Binlerce amatör takım var. Altyapı takımı var. Burası karın doyuma yeri değil Böyle bir düşünce olur mu? Bir antrenör o takımdan milyonlarca lira kazanacak. Herkes arkadaşımız ama ben prensibi tartışıyorum. Alınma kardeşim benim senle derdim yok. Ama eğitimsiz bir insan nasıl antrenör olur?

“Siyasiler bu işi bıraksın”

Sınırlama getirilmeli… O zaman adam diyecek ki ‘Bu benim son hakkım, riske giremem’ diyecek iş düzene girecek. Artık bu komediye bir son verelim. Bir Bosman kuralı gibi bu kuralın çıkması lazım. İkiyse iki, üçse üç… Artık siyasi arkadaşlarımız da çok kolaymış gibi bu işi buıraksınlar. ‘Gel kardeşim sen yap’ demesinler. Bu kadar kolay mı ya?

“Etik kural da kalmadı”

“Son hakkını da kullandıysa kulüp, artık oyuncular da o hocanın dediklerini yapmak zorunda kalsın…Kim memnun bu

sistemden nbilmiyorum ama değişmiyor. Değişmek için de bir şey yapılmıyor. Yazılı olmayan kurallar da vardır ya… Etik kurallar da kalktı artık… Benim burada kendime katkı sağlamak gibi bir durumum da yok. Allah’a şükür benim ekonomim hayatımın sonuna kadar bana yeter…

Antrenörler derneğinde de aynısı… Koltuk derdinde olanlar var… Amerikan başkanı bile diyor. ‘Artık yorulmuş olabilirim’ diyor. 18 yıl başkanlık mı yapılır ya…

Sonraki Haber

Medipol Başakşehir’in Hedefi 6 Maç ve 2 Kupa

Medipol Başakşehir, 2016-2017 futbol sezonunda Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluk iddiasını …