Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu kalp krizi geçirdi, hayatını kaybetti
Anasayfa » Genel » Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu kalp krizi geçirdi, hayatını kaybetti

Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu kalp krizi geçirdi, hayatını kaybetti

Yılların sanatçısıydı. Hem tiyatro hem sinema hem dizi camiasının tanınan ve başarılı simalarından birisiydi. İstanbul’da, Büyükada’da ki evinde geçirdiği kalp krizi ile yaşamını yitirdi.
Tiyatro sanatçısı 71 yaşındaki Enis Fosforoğlu, 11 Haziran’da da kalp krizi geçirmişti. Memorial Şişli Hastanesi’nde tedavi altına alınan Fosforoğlu taburcu olmuştu. Gazeteci İsmail Saymaz da acı haberi sosyal medyadan duyurdu.
ÖZETLE ENİS FOSFOROĞLU KİMDİR?: 1948 yılında İstanbul’da doğan Enis Fosforoğlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.Sanatçı Renan Fosforoğlu ve Mualla Kavur’un oğlu olan Enis Fosforoğlu, Belkıs Dilligil (teyzesi), Avni Dilligil (eniştesi), Aliye Rona (eniştesinin kızkardeşi) gibi sanat kökenli bir aileden gelmektedir. Tiyatro ve dublaj sanatçısı Ferdi Merter ile kardeştirler. Kızı da tiyatro sanatçısı Seren Fosforoğlu’dur.1970 – 1976 yılları arasında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı. Değişik tiyatro toplulukları içinde rol aldı, kendi adına tiyatro kurarak uzun yıllar birçok sanatçının yetişmesine katkıda bulundu. Sinema filmleri çeviren sanatçı, senaryo ve yönetmenlik denemesinde de bulundu. TRT FM ve Halk TV Radyo’da radyo programları yapmakta ve tiyatro üzerine dersler vermektedir.

Sonraki Haber

ÜNLÜ TELEVİZYONCU ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ö-lümden döndü. Televizyoncu Acun Ilıcalı’nın içinde bulunduğu araç, önceki gün O-6 …