"TE-DBİRLER SE-RTLEŞEBİLİR" DEYİP TEK TEK AÇIKLADI - Part 6
Anasayfa » FOTO GALERİ » ”TE-DBİRLER SE-RTLEŞEBİLİR” DEYİP TEK TEK AÇIKLADI

”TE-DBİRLER SE-RTLEŞEBİLİR” DEYİP TEK TEK AÇIKLADI


İSTANBUL’UN İLÇELERİNDE CORONA Vİ-RÜS
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen “Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge kapsamında İstanbul’da kent genelinde önceden belirlenen kontrol noktalarında toplu taşıma araçları, ticari taksiler ile hususi araçlar üzerinde denetim yapıldı.
Uygulama kapsamında vatandaşların ve sürücülerin takmaları zorunlu olan maske ve sosyal mesafe kurallarına uyup uymadıkları denetlendi. Harbiye’de kontrol noktasında durdurulan bazı araçlarda maske takmayanlara para cezası işlemi uygulandı. Eminönü’ndeki kontrol noktasında ise polis tek tek araçları durdurarak denetimleri gerçekleştirdi.
Bakanlık tarafından gönderilen genelgede, valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde 8 Temmuz’da gerçekleştirilecek uygulamada, “Bu kapsamda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parkların” denetleneceği belirtilmişti.
Öte yandan İstanbul’da asker uğurlama tören ve konvoyları yasaklandı.
ANKARA’DA CORONA Vİ-RÜS
Bakan Koca’nın dikkat çektiği illerden olan Ankara’da corona vi-rüse karşı sıkı tedbirler alınmaya devam ediyor.
Ankara’da yeni tip koronavir-üs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında eş zamanlı maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi. Alınan bilgiye göre, Ankara Valiliği koordinasyonunda sa-lgının kontrollü seyri için gerekli denetimler, il genelinde ilgili birimlerce aksatılmadan sürdürülüyor. Bu kapsamda Sincan’da Kovid-19’a karşı alınması gereken tedbirler ile yayaların maske kuralına uyup uymadıkları denetlendi.
İlçe Emniyet Müdürlüğünden 46, İlçe Jandarma Komutanlığından 20, İlçe Müftülüğünden 10, İlçe Sağlık Müdürlüğünden 3, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden 6 personel ile zabıta ekiplerinin katıldığı denetimlerde, alışveriş merkezi, kafe ve restoranların yanı sıra cami, park, pazar yeri ve otobüs durakları gibi vatandaşların yoğun bulunduğu yerlerde kurallara uyup uyulmadığı ve maske kullanıp kullanılmadığı kontrol edildi. Aynı anda polis ekipleri de yayaları denetleyerek, maskeyi düzgün takmaları konusunda uyardı. Maskesi olmayanlara ise idari para cezası kesildi. Vatandaşların çoğunluğunun maskeli oldukları ve sosyal mesafe kuralına uydukları görüldü.

Sonraki Haber

Bilim Kurulu Üyesinden Flaş Açıklama ;

“10 GÜNLÜK SÜRECE BAKMALIYIZ” Prof. Dr. Levent Yamanel, “Son 2- 3 gündür artışlar mevcut. Geçici …