SON DAKİKA…KENDİ ÇOCUĞUNA İŞKENCE YAPAN ÖĞRETMEN ANNE VE SEVGİLİSİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!
Anasayfa » Genel » SON DAKİKA…KENDİ ÇOCUĞUNA İŞK*NCE YAPAN ÖĞRETMEN ANNE VE SEVGİLİSİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!

SON DAKİKA…KENDİ ÇOCUĞUNA İŞK*NCE YAPAN ÖĞRETMEN ANNE VE SEVGİLİSİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!

Van’da 7 yaşındaki oğlu Ö. Y. A.’ya i-şkence yapıp, Van Gölü’ne attıkları öne sürülen çocuğun annesi öğretmen 30 yaşındaki A. K. ile sevgilisi İ. K., tutuklandı. Çocuk, gölden yüzme bilmesi sayesinde kıyıya çıktığını belirterek, “Beni ı-sırıp, fırlattılar. Vücudum y-ara oldu ve çok acıdı. Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum” dedi.
Samsun’un İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi’nde yaşayan E. A., oğlu Ö. Y. A.’yı, yasal görme hakkını kullanması için ayrıldığı ilkokul öğretmeni eşi A. K.´ya teslim etti. DHA’nın haberine göre, birkaç gün sonra çocuğunun Van Gölü kıyısında bir aile tarafından bulunup, polise götürüldüğünü öğrendi. Çocuğunu teslim alan baba, oğlundan annesinin ve sevgilisinin kendisine işkence yaptığını öğrenince önce polise başvurdu, ardından da savcılığa giderek şikayetçi oldu.
E. A., şikayetinde öğretmen olan eski eşinin, sevgilisi İ. K. ile birlikte çocuğuna i-ş-kence yaptığını, İ. K.´nin oğlunun elini matkapla d-eldiğini, vücudunu ı-sırarak y-araladığı öne sürdü. E. A., oğlunun Van Gölü´ne atıldığını, çocuğun yüzme bilmesi sayesinde sudan çıktığını ve kendisini bulan ailenin durumu polis ile kendisine haber verdiğini i-ddia etti. O-layla ilgili başlatılan soruşturmada Cumhuriyet savcılığı ve jandarmanın ihmali olduğunu iddia eden E. A., görevliler hakkında da savcılığa şikâyetçi oldu.
ÖĞRETMEN ANNE VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI
Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, çocuğa i-şkence yaptığı öne sürülen İ. K. ile i-ş-kenceye göz yumduğu i-ddia edilen anne A. K. gözaltına alındı. Sevgililer, sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi hâkimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.Soruşturmada ihmalleri olduğu öne sürülen savcılık ve jandarmayla ilgili soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.‘ÇOCUĞUMA YAPMADIKLARI KALMAMIŞ’

Oğlunun i-ş-kence gördüğünü öne süren baba E. A., “Son üç yılda oğlunu görmedi. Mahkeme görme hakkı verdiği için, çocuğumu annesine vermek zorunda kaldım. Verdiğimin üçüncü günü kendisine ulaşamadım ve şikayette bulundum. Çocuğumun vücudu p-aramparça halde. Vücudunda diş izleri, elinde matkap izi var. Bir insana yapılmayacak şeyler yapmışlar. Annesinin sevgilisi ağzıyla oğlumu tutup, yatağa fırlatmış. En son Van Gölü´ne atmışlar. Çocuğuma yapmadıkları kalmamış, buna rağmen savcılık ve jandarmada özellikle konuyu kapatıyorlar” dedi.Ö. Y. A. ise annesinin ve İ. K.’nin kendisini d-ö-vdüğünü söyleyerek, “Beni ısırıp, fırlattılar. Vücudum y-ara oldu ve çok acıdı. Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum” ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

ABİSİNİN Ö-LDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİ, HABERİNİ SUNMAK ZORUNDA KALDI, SPİKERİN ZOR ANLARI

Irak’ta yayın yapan Ürdün merkezli haber kanalı Dijlah TV’nin spikerliğini yapan Sugar Abbas Jamil, programın …