Son dakika… Bakan Koca, salgında pik yapan illeri açıkladı - Part 3
Anasayfa » FOTO GALERİ » Son dakika… Bakan Koca, salgında pik yapan illeri açıkladı

Son dakika… Bakan Koca, salgında pik yapan illeri açıkladı


*Buralardaki vaka artışlarının ancak tedbirlerin gücüyle azalacağını düşünüyoruz. Mevcut durum Türkiye ortalamasına ilişkin genel dağılımından çok belli şehirlerde artışlardan kaynaklanmaktadır.
“ANADOLU’DA BİRİNCİ DALGA DEVAM EDİYOR”
Koca İstanbul başta olmak üzere diğer illerdeki durumu ise şu ifadelerle açıkladı:
*İllerimizin pik yapma durumunu gösteren tabloda, İstanbul’un piki tamamladığını, giderek aşağı düşen bir tablo olduğunu görüyoruz.
*Ama Anadolu’daki illerimizin bu piki daha tamamlamadığını gösteren, Eskişehir, Sakarya ve Ankara gibi bu piki tamamlamadığını, yeni yeni pik dalgasına ulaştığını görmüş oluyoruz.
*İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir illerimizde 5. haftada piki yaptığımızı görüyoruz. Ama Anadolu’daki illerimizde, Trabzon 6. haftada, Kayseri 7. haftada, diğer illerimizde 14., 15., 16. ve 17. haftalarda piki oluşturma döneminde olduğunu görüyoruz.
*Yani Anadolu’da hâlâ birinci dalga devam ediyor. Sayılardaki artış da, pikini tamamlayan illerin stabil olduğunu Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da pikini tamamlama durumunda olan illerimizdeki artışta, toplam vaka sayımızın düşmemesine sebep olmakta.

Sonraki Haber

Sakarya’da havai fişek patlaması! Şehit ve yaralılar var..

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Sakarya-Hendek ilçesi Taşkısığı Mahallesinde faaliyet gösteren …