Savcı açıkladı: Ecrin bebek üzerinde..
Anasayfa » Genel » Savcı açıkladı: Ecrin bebek üzerinde..

Savcı açıkladı: Ecrin bebek üzerinde..

Uzun süredir haber alınamayan minik Ecrin’i arama çalışmaları geçtiğimiz hafta sonu hüsranla sonuçlanmıştı. Cumhuriyet savcısı ecrin bebek ile ilgili ilk bulguları açıkladı.
Uzun süredir haber alınamayan minik Ecrin’i arama çalışmaları geçtiğimiz hafta sonu hüsranla sonuçlandı. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde ormanlık alanda Ecrin Kurnaz’ın cansız bedenine ulaşılması Türkiye’yi yasa boğdu.
Arama çalışmalarından iki gün öncesine kadar sonuç çıkmamıştı ancak bölgede bulunan orman işçilerince bulunan kız çocuğu giysi ve ayakkabıları ile kafatası ve kemik parçalarının incelenmesinin ardından Ecrin bebeğin öldüğü belirlendi.Savcılık, bulunan parçalar üzerinde yaptığı ilk incelemenin ardından bulgular ile ilgili açıklamalarda bulundu. Telefon arama geçmişinde ci-nsel içerikli aramalar yaptığı tespit edilen çıkan üvey amca Özkan Kurnaz’ın telefonuna da el konuldu.
CUMHURİYET SAVCISI İLK BULGULARI AÇIKLADI:
“Cİ-NSEL İSTİSMAR…”İnsan parçalarının gömülü değil yüzeye yayılmış halde bulunduğunu söyleyen Çakmak, “Bir hayvan müdahalesinin olduğu aşikar ve kemiklerde hayvan dişlerinin olduğu sabit. Hayvani müdahale ile mi başladı ilk süreç yoksa insan müdahalesi ile başlayıp sonradan hayvan bulup o şekilde mi müdahale etti onu yapılacak incelemeler sonunda tespit edeceğiz. Şuan ci-nsel istismar konusu en çok konuşulan konu. Bulduğumuz veriler ışığında şu an için ci-nsel istismara yönelik bir bulgumuz yok. İleriki aşamalarda böyle bir durum çıkarsa bununla ilgili değerlendirmeleri de yapacağız. Netice itibariyle doğal ölüm de çıkabilir. Çocuk kaybolmuştur ve hayvan saldırısına uğramış da olabilir. O zaman biz çekiliriz idari birimlerin takdirine kalır. Ama bu suç şüphesi varsa biz soruşturmamıza devam ederiz. Cesedi buraya kadar taşıyan hayvan da olabilir, insan da olabilir. Bunlar ihtimaller, biz bu ihtimalleri araştıracağız” diye konuştu.Orman muhafaza memurlarının bir adet çocuk ayakkabısı bulması üzerine kendilerine ihbarda bulunduklarını belirten Çakmak, “Jandarma ekipleri de bizimle arama tarama faaliyetlerine katıldı. Arama yaparken ayakkabının bulunduğu noktanın etrafındaki dere yatağında elbise parçaları bulduk. Dağınık elbise parçaları takip edildi, aşağı noktadaki dere yatağında kemikler bulundu. Yüz metreye yayılmış vaziyette küçük bir çocuğa ait olduğunun tahmin ettiğimiz kafatası kemiği, kaburga kemiği, kaval kemiği gibi ufak parçalı kemikler bulundu. Vücut bütün halde değil. Şuanda Ecrin’e ait olup olmadığını da bilmiyoruz. Yaş ve kıyafet durumun uyumlu ancak kesinliğe ulaştırmak için ilgili dairelerden kriminal raporlarını alıp incelemelerimizi tamamlayacağız” dedi.
İlçeye bağlı Alancık Mahallesi’nin yaklaşık 6 kilometre uzağında ormanlık alandaki dere yatağında 2 gün önce orman işçilerince kız çocuğuna ait ayakkabı ve giysi parçası ile kafatası ve kemik parçaları bulunmasının ardından bölgede başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.
Savcılık gözetimindeki çalışmalarda, AFAD’ın ceset arama köpeği “Abrek” de kullanıldı.
Vezirköprü’nün Alancık Mahallesi’ndeki evlerinin önünde oynarken 7 Mayıs’ta öğle saatlerinde kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz’ı aile üyeleri ile mahalle sakinleri aramış, sonuç alınamayınca olay jandarmaya bildirilmişti. Jandarma, AFAD ekipleri ve vatandaşların katılımıyla küçük kız aranmış ancak bir ize ulaşılamamıştı.MİNİK ECRİN BEBEK OLAYININ GEÇMİŞİ
1,5 yaşında olan Ecrin, Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı bir köyde kayboldu. Aile, Ecrin Kurnaz’ın bir an önce bulunması için Müge Anlı’dan yardım istemişti. Dün ise 7 Mayıs’ta evinin önünde oyun oynarken kaybolan Ecrin’in cansız bedenine ulaşıldı. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, küçük kızın cansız bedeninin, evlerinin uzağındaki ormanlık alandaki dere yatağında bulunduğunu açıkladı. Ecrin bebeğin kaybolmasından sorumlu tutulan kişilerden 19 yaşındaki Özkan Kurnaz öne çıkan isim oldu.
ÖNCE ŞEYTAN, SONRA KURT KAÇIRDI DEDİMüge Anlı’nın hayli sıkıştırdığı Özkan Kurnaz, bu kez Ecrin’i kurtların kaçırmış olabileceğini iddia etti. Müge Anlı yayında Özkan’a son bir şans tanıdı ve “Bu işin içinde ci-nsel eğilim varsa söylemeni beklemiyorum. Ancak bu çocuk kazaya kurban gittiyse şimdi tam söyleme zamanı” dedi.
Özkan, Ecrin’e bir şey yapmadığını belirtip , “Çocuk benimle gelmedi. Ben niye yalan söyleyeyim. Ben yapsam söylerim. Olanlar olmuş Allah’ın takdiri. Şüpheler benim üzerimde. Benim vicdanım rahat.” dedi.
İlk başta Ecrin’i şeytanın kaçırdığını söyleyen Özkan Kurnaz, ceset bulunduktan sonra ise “kurt kaçırdı” iddiasında bulundu.

Sonraki Haber

AK PARTİLİ 3 İSİM KAZA GEÇİRDİ

Antalya’nın Serik ilçesinde otomobille minibüsün çarpıştığı kazada AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile …