Galatasaray Krizden Nasıl Kurtulur? Eski başkan Açıkladı…
Anasayfa » SPOR » Galatasaray Krizden Nasıl Kurtulur? Eski başkan Açıkladı…

Galatasaray Krizden Nasıl Kurtulur? Eski başkan Açıkladı…

Galatasaray’ın eski başkanı Faruk Süren, Sarı Kırmızılı takımın UEFA Finansal Fair-Play çerçevesinde ceza almaması için nelerin yapılması gerektiğini açıkladı.

Galatasaray tarihinin en parlak döneminde başkanlık yapmış olan Faruk Süren, Habertürk’e Sarı-Kırmızılıkulübün UEFA ile yaşadığı Finansal Fair Play sıkıntısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Süren, şöyle konuştu: “Daha önce Galatasaray UEFA’dan bu konuyla ilgili bir para cezası almıştı. Umarım şimdi Avrupa’dan men cezası gelmez. Bu çok kötü olur. Kritik bir durumdayız. Ne yapılması gerektiğini bu yönetimin ortaya koyması gerekiyor. Artık bundan sonra masrafları kısıp hemen gelir artırıcı faaliyetlerde bulunmalıyız. Bunların başında sermaye artırımı da gelebilir. Sermaye artırımı için kulüpte fon yoksa bu fonları koyabilecek yatırımcılar bulmak gerekiyor.

Dursun Özbek ve yönetiminin UEFA temaslarında başarılı olduklarını düşünmüyorum. UEFA bir kriter verdi ve bunların yapılmasını istedi. Ama biz gittik aksine transfer yaptık, masrafları kısacağımıza artırıcı faaliyetlerde bulunduk. Çünkü taraftar sportif başarı bekliyor ve bunun için de transfer yapılması lazım. Kriterlere uymak istiyorsanız transfer yapamazsınız. Taze para da enjekte edilmedi, dolayısıyla da UEFA ile bu duruma düştük. UEFA bu kriterlerin üzerinde önemle duruyor ve çözüm için de bir geçerli hikaye duymak istiyor. Bunu UEFA’ya iyi bir şekilde sunup ikna etmek gerekiyordu. Ancak mevcut yönetim bunu pek başaramadı.

‘BU, HEPİMİZİN PROBLEMİ’

“Bundan sonrası için en kötüsü UEFA’nın bize kriterlere uyabileceğimiz süre içinde vereceği Avrupa’dan men cezası olur. Bu da büyük gelir kaybına neden olur. Bu gelinen nokta şimdiki yönetime yüklenemez, bu hepimizin problemi. Sonuç olarak ben G.Saray’da görev yapmış herhangi bir yönetimi tenkit etm

ek istemiyorum. Bu artık Galatasaray’ın problemidir ve bunu G.Saray çözecektir. Onu suçlarsınız, bunu suçlarsınız bir çözüm bulamazsınız. Şimdi Galatasaray olarak hep birlikte çözüm bulmamız gerekiyor. Herkes kafa yorup bir çıkış yolu bulmak için çaba sarf etmeli.”

Kaynak : www.fanatik.com.tr

Sonraki Haber

Medipol Başakşehir’in Hedefi 6 Maç ve 2 Kupa

Medipol Başakşehir, 2016-2017 futbol sezonunda Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluk iddiasını …