Erdoğan: Türkiye Terörün Üstesinden Gelecek Güce Sahip
Anasayfa » TÜRKİYE » Erdoğan: Türkiye Terörün Üstesinden Gelecek Güce Sahip

Erdoğan: Türkiye Terörün Üstesinden Gelecek Güce Sahip

Cumhurbaşkanı, “Türkiye Devleti, bölücü terör örgütünün üstesinden gelecek güce, imkana ve kararlılığa sahiptir” dedi.

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye için çok önemli gelişmelerin yaşandığı 2015’i geride bıraktıklarını, yeni ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2016’ya girdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Yeni yılın, aziz milletimiz başta olmak üzere, tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

2015’te 2 milletvekili genel seçimi yaşandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“7 Haziran seçimlerinin ardından ortaya çıkan durum, hamdolsun ki çok kısa sürdü. Milletimiz 1 Kasım seçimlerinde, tercihini, istikrar ve güven ortamının devamından yana kullandı. Türkiye’nin, inşallah 2019 yılına kadar sürecek bu yeni döneminin, hayırlı hizmetlerle, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda atılacak önemli adımlarla dolu dolu geçmesini temenni ediyorum.”

“Türkiye mağdurun ve mazlumun yanında bir duruş sergiledi”

Suriye merkezli olarak bölgede yaşanan hadiselerin, bölücü terör de dahil olmak üzere, pek çok sorunun kaynağı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 5’inci yılına giren Suriye meselesinde, en başından beri insani, ahlaki, mağdurun ve mazlumun yanında bir duruş sergilediğini belirtti.

Terörle mücadele

Bölücü terör örgütünün, Türkiye’ye karşı husumet besleyen tüm devletlerin, tüm karanlık kurumların bir kuklası, bir taşeronu haline dönüştüğüne de dikkati çeken Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti devletinin, bölücü terör örgütünün üstesinden gelecek güce, imkana ve kararlılığa sahip olduğunu bildirerek, mesajında şunları kaydetti:

“Güvenlik güçlerimiz, hem dağları hem de şehirleri, karış karış teröristlerden temizliyor, temizlemeye devam edecek. 2015 yılı içinde ülke içinde ve dışında yürütülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 100’ü bulmuştur. Bu dönemde şehit verdiğimiz 200 güvenlik görevlimiz ve olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız, en büyük üzüntü kaynağımız

dır. Bir kez daha şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Tüm vatandaşlarımın yeni yılını tebrik ediyor, selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.”

(AA)

Muhabir: Barış Gündoğan

Sonraki Haber

Sakarya’da havai fişek patlaması! Şehit ve yaralılar var..

Sakarya’da Taşkısığı bölgesinde havai fişek taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans …